Tóth László, a Tóth Project Építésziroda vezetője azért dolgozik, hogy a házak ne csak kívülről legyenek mutatósak, hanem belülről is maximálisan megfeleljenek a megrendelő igényeinek.

“Ez a ház egy csodálatos helyen áll: panoráma a János-hegyi kilátóra, a Budai-hegyekre, mellette természetvédelmi terület, körbe-körbe erdő. Ez a feeling, ez a nyugalom, ez a csend, ami itt található, az egyszerűen elképesztő. Maga az építtetőnk is beleszeretett ebbe a telekbe. Sosem felejtem el, amikor az első találkozásunkkor kijöttünk, hozott egy padot, és megbeszéltük, hogy hová képzeli el a leendő nappali teraszát, mert onnan szeretné majd csodálni a természetet.”

“Nagyon felkészült ügyféllel álltunk szemben. Egy 27 oldalas füzettel, komplett listával jött, amiben volt külön helyiséglista négyzetméterenként, inspirációs fotókkal, egyszerűen tűpontosan fel volt sorolva, hogy mit szeretne. Még azt is megmondta, hogy mit szeretne látni, és mit nem. Egy modern, időtálló, egyedi villaépületet kért tőlünk, tartós, lehetőleg kezelésmentes, nagy táblás burkolatokkal, a föld és a természet színeivel. Maga a tömeg téglatestek egymásra helyezésével alakult ki. Erősen két irányba lejtett a telek, ezért ezeket a téglatesteket a lejtő irányába konzolosan kinyújtottuk, így egy lebegő hatást kölcsönöztünk az egész épületnek. Az épületsíkokat is próbáltuk megtörni, néhol kimozdítottuk a síkból, néhol lamellákat iktattunk be.”

“A ház közepébe egy háromszintes átriumot helyeztünk el. Igazából egy otthont teremtettünk, amely a családnak hangulatos élettérként szolgálhat. Az alaprajzi elrendezés a legfontosabb, talán még a küllemnél is meghatározóbb. Szoktam mondani, hogy olyan tereket hozzunk létre, hogyha bárhol is vagyunk benne, jól kell éreznünk ott magunkat.”

A nyílászárókat az Ablakproject – Internorm márkakereskedés biztosította. Az Internorm nem egyszerűen ajtót, ablakot, raffstore-t, redőnyt gyárt, hanem a kortárs építészet és építőipar rezdüléseit, a fogyasztói igények változásait vizsgálva a jövő nyílászáró trendjének aktív alakítója is.

Sütő Kata belsőépítészként támogatta a projektet: “Az volt a dolgom, hogy megszervezzem a belső terek kialakítását, és ezt megtöltsem élettel. Ez egy csapattmunka, az építésszel, a megrendelővel és az összes társszervezővel. Itt minden adott volt: inspiráló környezet és inspiráló a megrendelő.”

“Mindig arról kell, hogy szóljon a ház, aki benne lakik. Nem rajzokból, nem homlokzatokból, hanem a megrendelő személyiségére hangolódva tervezünk. Szerintem itt jól tudtuk használni a tereket, az adottságokat, látszik az, hogy minden egymásra épült. Az építészeti tervezésből adódóan nagyon jók a külső-belső terek, ahogy átmész a félig nyitott terekből a nyitottba, és ezt a gondolatot tovább tudtuk vinni a belsőépítészetbe is.”

Fedezd fel az Építechture csapata által készített Cikkeket és Videókat.