A Moravská Třebová Kulturális Központ teszi teljessé a város képét, amelyhez a textilgyárak hosszú fűrészfogas tetői tartoznak. Az ipari örökség a középkori városközponttal, a reneszánsz kastéllyal és az egyiptológiai gyűjteménnyel együtt értékes, megőrzésre érdemes kulturális réteget alkot.
A gyár átalakításával egy Csehországban egyedülálló, jellegzetes építészeti megoldásokkal rendelkező Moravská Třebová Kulturális Központ jön létre. A komplexum nyitott és hozzáférhető lesz a nagyközönség számára. A parkkal való találkozásnál új közösségi terek jönnek létre, amelyek szabadtéri rendezvényeket tesznek lehetővé. A központ egyes részei úgy vannak elrendezve, mint egy építőkészlet részei, így azok fokozatos felépítése és befejezése lehetséges. A megmaradt gyárcsarnokba egy multifunkcionális csarnokot és egy moziteremet építenek be létesítményekkel. A nagyterem összekapcsolható az előcsarnokkal és a nézőtérrel. A csarnok nem fedett részén városi kertet alakítanak ki. A könyvtár az egykori gépházban kap helyet. A két épületet egy kávézó köti össze. Az északi csarnokot az utca mentén egy letéti helyiség és garzonlakások egészítik ki. Egy felújított kémény esővíztartályként szolgál majd. A helyszínen egy parkolót kulturális rendezvények számára alakítanak ki.
Az egykori gyár és annak nyomvonalának megőrzése a város természetes városfejlődésének elismerése. A kulturális központ továbbra is kiegészíti a tömb sarkát a Jirásek utcáig, amely mentén ráadásul új lakások is épülhetnek. A kerítések, falak és egyéb akadályok eltávolítása ezután lehetővé teszi, hogy a terület szabadon kapcsolódjon a szomszédos városi terekhez, különösen a parkhoz és a réti fürdőhöz. Míg az egykori csarnok egy része városi kertté alakul át, addig az egykori étkezde a gépház előtti új piazzetta helyére kerül. Ezáltal teljesen új, más hangolású közterek jönnek létre a park szélén.
A kulturális központtá történő fokozatos átalakítás a területet teljes mértékben megnyitja a nagyközönség előtt. Végső formájában a kulturális központ komplexuma több különálló funkcionális egységből áll, amelyek fokozatosan, mint egy kirakós játék, összeilleszthetők, és egymásra utaltságuk fokozható. Az építőkocka-elv lehetővé teszi a központ fokozatos felépítésének több lehetséges módját. Minden egyes lépésben az egyes részek önállóan működhetnek, anélkül, hogy korlátoznák a későbbi, egyetlen funkcionális egységgé való összekapcsolásuk lehetőségét. Egyes szakaszok allépésekre is feloszthatók. Az energetikai koncepciót a kulturális központ különböző részeinek eltérő igényeit figyelembe véve és a szakaszolás igényeihez viszonyítva tervezték meg. A meglévő struktúrákat a lehető legnagyobb mértékben felhasználják.