Megrendelőnk egy házaspár volt, akik négy gyermekükkel, saját családjuk számára terveztették ezt az energiahatékony lakóházat. Az ő igényeik, lehetőségeik megfogalmazásával kezdtük a tervezést. Következő lépésben a helyszíni adottságok vizsgálata következett. A tájolás, szomszédok, növényzet figyelembevételével alakult ki egy észak és a szomszédok felé zárt, míg az utca és a kert felé nyitott épület koncepciója. Az épület alaprajzai is az előbb ismertetett elveket követik. Északi oldalra kerülnek a mellékterek, viszonylag zárkózott homlokzattal, míg az adottságok szempontjából kedvező pozícióba a főterek, közösségi terek, szobák.
A közlekedési rendszer is praktikus, az utcafronton, az épület közepén érünk az épületbe, a horizontális közlekedés mindkét szinten egy sávban folytatódik, erre vannak felfűzve a helyiségek, belépéskor azonnal átlátjuk a teret, rögtön kapcsolatba kerülünk a csodálatos fákkal keretezett kerttel is. A lépcső izgalmas, sodronykötelekre függesztett szerkezete átlátást biztosít a zónák között.
Ezt a vonalat köti össze a lépcsőház, vertikális kapcsolatot teremtve az emelettel. Fontos szempont volt, hogy az előtérből megközelíthető legyen az épület 4 zónája – utcai szárny a gyerekeké – északi rész a gazdasági tereké – a kerti szárny a közösségi tereké – az emelet pedig a szülők birodalma.
Ezek az egyszerű gondolatok folytatódnak a harmadik dimenzióban is, az épülettömeg megalkotásakor. Az egyes funkciók légtérszükségletét megvizsgálva cél egy egységes tömegformálású, magastetős épület létrehozása volt. Az épületre alacsonyhajlású magastetők kerültek, melyek a kert felé megnyílnak nagyobb magasságot nyújtva ezeknek a tereknek.