A feladat; a telken jelenleg lévő orvosi rendelő épületének bontása, s helyére a funkció megtartásával egy új, 4 körzetet ellátó, központi rendelőintézet tervezése. 

A helyszíne Szigetvár központi részén található, az Önkormányzat és a Rendőrség szomszédságában. Az épített környezete vegyes, mind magasságában, mind jellegében, stílusában és építésének korában. Említésre méltó még, hogy a terek, – melyeket a szomszédos önkormányzati épület, a „Makovecz féle” művelődési ház, a könyvtár és a rendőrség határolnak, – olyan parkolókat tartalmaznak, melynek funkciója, hogy a sétáló utcát, a főteret, és a Zrínyi várat látogató turisták megállhassanak járműikkel. Emiatt a két kapcsolódó tér (lásd helyszínrajz) keresztül-kasul van kitaposott ösvényekkel, – attól függően, hogy a látogatóknak mi az elsődleges célirányuk. A meglévő, bontandó rendelő – eredetileg Orosz katonai barakk épület – ezeknek a közlekedési „érhálózatoknak” az útjában áll, bármerre mennénk, kerülni kell. 

A tervezett épület kialakítása során fontos szempont volt a könnyű megközelítés, az épület körbejárhatósága, – az előzőekben említett célirányok miatt – illetve a négy körzet betegeinek különböző irányokból érkezése miatt. A körbe-közlekedés, a szomszédságában lévő közintézmények gyalogos megközelítése miatt is lényeges. Így alakult ki a főtömeg délkeleti és délnyugati a fedett-nyitott, árkádjellegű passzázs, mely átjutást biztosít a szomszédos utcákba, s kvázi sétányt tud kialakítani az épület körül. Ez a „kerengő” eleve meghatározza az épület architektúráját. Fa szerkezetével körülöleli a ház egy jelentős részét, mely azon kívül, hogy határozott építészeti hangsúly, még az átközlekedést, „surranást” is lehetővé teszi a közterületek között.

Az épület tömegalakításában koncepciónk az volt, hogy a két városi tér ne legyen magas épülettel kettészakítva, minden oldalról körüljárható legyen, hogy az önkormányzati épület túloldalán lévő Zrínyi tér (Szigetvár főtere) minél jobban megközelíthető legyen. Az épületünk ilyen központi elhelyezkedése miatt, kívülről megközelíthető köz-WC is lett betervezve.

A design fontos eleme az anyaghasználat, mely szigetvár esetében egyértelműen a tégla és a vakolat. Mindkét anyag ősi múltra tekint vissza, ezen a lápos, agyagos talajú környéken.

Ma már nem olyan kuriózum, hogy a tető az ötödik homlokzat, de ez itt különös jelentőséggel bír, mert az önkormányzati (műemlék épület) kerengő-folyosóiról ezt látjuk leginkább.

Fedezd fel az 
 által készített további tartalmakat.